Departamentul Muncii al Statelor Unite nu va publica vineri raportul său lunar privind ocuparea forței de muncă – unul dintre cele mai atent urmărite indicatorii economici – pentru a doua lună consecutiv, o situație fără precedent cauzată de blocajul guvernamental care continuă, transmite agenția Reuters.
Blocajul guvernamental (așa-zisul „shutdown”) început pe 1 octombrie din cauza neînțelegerilor pe buget a devenit cel mai lung din istoria SUA și a dus la „pene”…
Citește mai multe pe: https://hotnews.ro/sua-nu-publica-pentru-a-doua-luna-la-rand-datele-privind-ocuparea-fortei-de-munca-2104247
