10/06/2026

Trei dintr-o lovitură. Perversa lui “Dorel” de la Washington pentru Ciolacu, Simion și Kelemen

Ambasadorul României la Washington, prezent în cadrul unei întâlniri avute la jumătatea acestei săptămâni, le-a comunicat omologilor americani că premierul Marcel Ciolacu este un premier slab, cu vulnerabilități extreme.

Totodată, a ținut să detalieze anumite discuții pe care Marcel Ciolacu le-ar fi avut cu liderul partidului AUR, George Simion, în legătură cu trocul pe anumite voturi între AUR și PSD. George Simion a fost, la rândul său, caracterizat de Muraru ca fiind un personaj extrem de toxic, atât pentru mediul politic intern, cât și regional.

Tot în cadrul acestei întâlniri, ambasadorul a afirmat că deține informații conform cărora, în spatele articolului publicat de un site „obscur” din Ungaria, care afirma că președintele Klaus Werner Iohannis a fost ofițer de securitate, s-ar afla anumiți lideri ai PSD și UDMR. Acțiunea respectivă ar fi fost pusă la cale în „laboratoarele” celor două partide, având scopul de a compromite singurul președinte al României care a respectat parteneriatul strategic pe care România îl are cu Statele Unite ale Americii.

Distribuie pagina:

Știri Externe

Distribuie pagina:

Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.