Victoria Stoiciu, vicepreședinte (PSD), la RFI: „Aș fi fost mândră să fiu în fundația Soros. Nu o să tac.”
„Bravo”, Marcel Ciolacu! Ai două „reușite” de când anumite facțiuni din serviciile secrete, la comanda fostului tău idol, Klaus Iohannis, te-au uns președintele celui mai mare partid din România – partid pe care, PAS cu PAS, l-ai adus în sapă de lemn. Asta e prima „realizare”.
A doua? MAXIMĂ!!! Ai pripășit în partid și le-ai dat funcții de conducere unor activiști din pepinierele fundațiilor lui George Soros din România. Una peste alta, după ce ai predat partidul la picioarele lui Iohannis și unor „uscături” din rezerviștii serviciilor, ai trecut la NEXT LEVEL, transformându-l într-o balama a rețelei Soros.
Așa cum Victorița Activista vorbește despre „epoca de tristă amintire Dragnea”, la fel va vorbi și despre tine, Marcel Ciolacu – și asta cât de curând! „HASTA LA VISTA, BABY!”
Victorițo, da, ai dreptate: violența și extremismul nu au ce căuta nu doar în politică, ci nici în societatea românească. Dar, în cazul în care nu „știai”, violența și extremismul fac parte din „landmark-ul” pepinierelor George Soros – din care, desigur, tu nu faci parte, nu-i așa?
Și dacă tot ai aspirații înalte, așa cum este normal pentru orice om, ești obligată să oferi cât mai multe detalii despre studiile și trecutul tău, măzgălit în tot felul de povești înșirate cu ață albă.
Hai, bagă-ne la pușcărie, Victorițo! REMEMBER? Cum răcneați voi prin Piață de frica lui Dragnea?
CINE NU SARE, NU IA CONDAMNARE!
Distribuie pagina:

Distribuie pagina: