Pe fondul dominării inconștiente a bugetului Municipiului București de către Guvernul PSD – PNL – UDMR, un autobuz STB a ars în această dimineață în centrul Bucureștiului, respectiv în zona Podului Văcărești, la intersecția bulevardelor Tineretului, Mihai Bravu și Văcărești, fiind necesară intervenția mai multor mașini de pompieri pentru a evita o catastrofă!
În ciuda eforturilor depuse de pompieri, autobuzul a fost complet distrus. Conform #RealitateaNET, vehiculul se afla în perioada de garanție. Acest incident ridică semne de întrebare serioase cu privire la starea tehnică a vehiculelor STB și la modul în care fondurile publice sunt gestionate. Totodată, lipsa investițiilor în infrastructura de transport public poate duce la tragedii și pericole majore pentru cetățeni.
Așteptăm reacția oficială a Guvernului și a Primăriei, în contextul în care bugetul pentru anul 2025 NU va permite STB să facă investiții și să asigure transportul sigur al cetățenilor, așa cum ar fi normal!
Distribuie pagina:

Distribuie pagina: