10/06/2026

IMAGINI EXCLUSIVE! Mașina STB în flăcări în centrul Bucureștiului!

Pe fondul dominării inconștiente a bugetului Municipiului București de către Guvernul PSD – PNL – UDMR, un autobuz STB a ars în această dimineață în centrul Bucureștiului, respectiv în zona Podului Văcărești, la intersecția bulevardelor Tineretului, Mihai Bravu și Văcărești, fiind necesară intervenția mai multor mașini de pompieri pentru a evita o catastrofă!

În ciuda eforturilor depuse de pompieri, autobuzul a fost complet distrus. Conform #RealitateaNET, vehiculul se afla în perioada de garanție. Acest incident ridică semne de întrebare serioase cu privire la starea tehnică a vehiculelor STB și la modul în care fondurile publice sunt gestionate. Totodată, lipsa investițiilor în infrastructura de transport public poate duce la tragedii și pericole majore pentru cetățeni.

Așteptăm reacția oficială a Guvernului și a Primăriei, în contextul în care bugetul pentru anul 2025 NU va permite STB să facă investiții și să asigure transportul sigur al cetățenilor, așa cum ar fi normal!

Distribuie pagina:

Mai multe dezvăluiri

Distribuie pagina:

Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.